Anuszka

lampa szczelinowa

Wyposażenie gabinetu okulistycznego w lampę szczelinową

W mojej rodzinie, z pokolenia na pokolenie, kolejne osoby zostawały okulistami. Mój dziadek był okulistą, mój tata i później ja. Na początku pracowałem razem z ojcem w jego gabinecie i długo taka współpraca mi pasowała. Ale w końcu chciałem stać się niezależny i zadbać o własny gabinet, a nie ze wszystkim oglądać się na tatę.

Lampy szczelinowe do gabinetów okulistycznych

Tata moją decyzję dosyć szybko zaakceptował – niby nie chciał, bym odchodził, ale cieszył się, że chcę być niezależny. Pomógł mi nawet znaleźć odpowiedni lokal na gabinet. Jednak kluczem w prowadzeniu takiego gabinetu jest zaopatrzenie go w odpowiedni sprzęt. W przypadku taty, zakupywał on kolejne urządzenia z biegiem czasu, kiedy akurat było na nie zapotrzebowanie. Ja chciałem już zacząć z jak najlepiej wyposażonym gabinetem. Tym, czego znalezienie zabrało mi najwięcej czasu, była lampa szczelinowa. Bardzo chciałem mieć specjalistyczną i nowoczesną lampę, która bardzo ułatwi pracę i jednocześnie da mi szersze możliwości diagnozowania moich pacjentów. Przykładowo u mojego taty taka lampa była już dosyć przestarzała, jak na tego rodzaju urządzenie, więc ja nie miałem zamiaru brać pierwszej lepszej. Dokładnie przejrzałem rynek i wybrałem w końcu firmę, o której środowisko okulistyczne miało bardzo dobre danie i której lampy szczelinowe były wręcz rozchwytywane. Zamówiłem więc taką lampę i już nie mogłem się doczekać, aby pochwalić się nią przed tatą.

Gdy ojciec ją zobaczył to widać było, że mi jej zazdrości. Jego lampa ma swoje lata i często na nią narzekał, nie mówiąc już o tym, jak często musiał wymieniać różne jej części. Wydaje mi się nawet, że zmotywowałem go do tego, by w końcu zainwestował w coś lepszego, na przykład w taką lampę, jaką mam teraz ja.

Więcej informacji znajdziesz na www.glowackivet.pl!